חוג תנועה ומוסיקה לגיל הרך בגני ילדים

IMG-20141115-WA0004.jpg
IMG-20141115-WA0004.jpg

garden2.jpg
garden2.jpg

garden1.jpg
garden1.jpg

IMG-20141115-WA0004.jpg
IMG-20141115-WA0004.jpg

1/4
"סיפור בתנועה":
 

מטרתו, הפעלת הילדים בתנועה סביב תוכן תנועתי המתבקש מתוך הסיפור. הסיפור מאפשר "הפלגה" בעולם המציאות והדמיון למקומות אחרים רחוקים או קרובים, חדשים או מוכרים. יחודה של התנועה נובע מתוך תוכן הסיפור. החוויה התנועתית מאפשרת כניסה אל עולמן של דמויות אחרות, דרכן הילד פוגש את עצמו, הוא מתוודע לחוויות לדילמות ובעיות של אחרים, ובכך מעשיר ומרחיב את עולמו הרגשי והתנועתי.

 

משך הפעילות: 30 דק' לשיעור (לא יותר מ-20 משתתפים ועבודה בחלל מתאים).

שירי פעולות הניקיון

חוגי תנועה ומוסיקה לגיל הרך בשילוב אביזרים יחודיים,

החוג משלב תנועה ומוסיקה, פיתוח מוטוריקה והנאה מרובה.

(גילאי חצי שנה - 5).

ילדודנס – ילדים רוקדים:

החוג הינו חוג שמשלב גם חוג תנועה וגם חוג מוסיקה בחוג אחד.

הפעילויות בחוג יחודיות ומציעות מגוון רחב של התנסויות תנועתיות וחשיפה מוזיקלית, המאפשרות לכל ילד לפעול וליצור מתוך חופש בחירה, וזאת על מנת שיוכל להתקדם ולהתפתח בקצב האישי שלו.

 

הפעילויות משולבות עם מגוון אביזרים קונבנציונליים, מושקעים ומרהיבים במטרה ליצור עבור הילד פעולות גירוי אשר תגרום לו הנאה מרובה וגילוי עניין בפעילות וכן יעניקו לו דמיון, יצירתיות ומעוף, שיפור המוטוריקה וחוויה תנועתית.

התכנים בחוג חופשיים ובנושאים הידועים הנלמדים בגן כגון: עונות השנה, חגים, צבעים, צורות, מספרים ואותיות, אני וגופי, ספורט וכדומה ומלווה במגוון רחב של אביזרים יחודיים.

 

דגשים חשובים

 

בתחום המוטורי: פיתוח תנועה טבעית, יציבה נכונה, פעילות סגורה, חופש ביטוי אישי, פיתוח מיומנויות היסוד, עבודה על קורדינציה, שיווי משקל, תגובה מהירה וזריזות, שחרור מעוקף אנרגיות (פורקן).

בתחום הקוגניטיבי: הכרת אברי הגוף, מודעות למבנה הגוף ולגורמי תנועה, הכרת הצדדים, לימוד תפיסת הצורה, לימוד מושגים בסיסיים, פיתוח חשיבה, הסקת מסקנות/פתרון בעיות, פיתוח מודעות לסביבה ולמרחב נתון, (מרחב אישי, מרחב כללי, כיוונים, מסלולים, רמות גובה).

 

בתחום חברתי: שיתוף פעולה, פיתוח היכולת לפעול כיחיד בקבוצה, פיתוח עזרה הדדית, פיתוח קשר מילולי ובלתי מילולי, יחס לזולת ונכונות לפשרות, פיתוח מוסר חברתי יושר וצדק וקבלת ההפסד והניצחון.

 

בתחום הרגשי: פיתוח דימוי גוף, העצמת הדימוי העצמי החיובי, פיתוח הביטחון העצמי, שמירה על הרגלי סדר ומשמעת, פיתוח ההבעה בתנועה, פיתוח יצירתיות, סיפוק והנאה, התגברות על פחדים יצרים ורגשות, עבודה על שליטה.

מחרוזת חיים נחמן ביאליק